Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 796 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Konferencja naukowa

image.jpeg

https://www.facebook.com/events/1626970840936155

 


Podziel się
oceń
0
6850

Filister dr Bolesław Skrzypczak (1920-2014) R.I.P.

DSC08083a.JPG

Fot. Filister dr Bolesław Skrzypczak. Komersz K! Baltia 31 V AD 2014.

Z żalem zawiadamiamy, iż w sobotę 13 grudnia AD 2014 odszedł od nas do Pana Św. P. Filister Senior doktor Bolesław Skrzypczak, ostatni przedwojenny Baltvs, Prezes Honorowy Koła Filistrów K! Baltia, przedwojenny działacz Stronnictwa Narodowego, wieloletni Prezes Stowarzyszenia Filistrów Poznańskich Korporacji Akademickich, farmaceuta, który całe życie zawodowe przepracował w przemyśle spirytusowym, Autor około 30 receptur mocnych alkoholi oraz publikacji dotyczących historii przemysłu spirytusowego w Polsce, wielbiciel starożytnej Greki. Filister do ostatnich dni pozostał aktywny korporacyjnie, uczestniczył w naszych komerszach i spotkaniach.

W piątek (19 XII) zostaną odprawione Msze św. żałobne w Poznańskiej Farze o godz. 17.30 oraz kościele św. Krzyża w Lesznie o godz. 18.30.

Pogrzeb Św. P. Filistra Seniora K! Baltia doktora Bolesława Skrzypczaka odbędzie się w najbliższą sobotę, to jest 20 grudnia Roku Pańskiego 2014, na cmentarzu parafialnym przy ul. Kąkolewskiej w Lesznie. Wcześniej o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Św. w kościele pw. św. Antoniego.

Komersz żałobny zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek 22 grudnia Roku Pańskiego 2014, początek o godzinie 20.00 na kwaterze K! Chrobria przy Alejach Marcinkowskiego 20a w Poznaniu.


 

Braciom, co po życia znoju,
Spoczywają już w pokoju
Pod mogilnym żwirem ziemi,
Wieczny spokój, wieczna cześć!
 

Podziel się
oceń
0
2

Komersz K! Baltia i kwatera naukowa

DSC01124.JPG

Zdjęcie z filistrowania dra Rafała Brzeskiego, w tle Filister senior dr Bolesław Skrzypczak.

 

W sobotę 1 lutego 2014 r. odbyły się uroczystości komerszowe K! Baltia, na których gościliśmy Filistra seniora K! Baltia dra Bolesława Skrzypczaka, wieloosobową delegację K! Chrobria, przedstawiciela K! Lechia Fil! Daniela Nowickiego, ojca Baltusa Fil! dra Piotra Jóźwiaka p. Zenona Jóźwiaka oraz filistrowanego na komerszu dra Rafała Brzeskiego, którego krewni w okresie międzywojennym byli polskimi korporantami.

Przed komerszem Filister hc K! Baltia dra Rafał Brzeski wygłosił kolejny referat z historycznego cyklu dotyczącego filozofii i metod działania służb specjalnych (informacyjnych) pt. „Niemieckie służby specjalne do końca I Wojny Światowej”.

 


Podziel się
oceń
2
1

Kwatera naukowa z doc. Józefem Kosseckim

18 i 19 stycznia 2014 r. na kwaterze naukowej z doc. Józefem Kosseckim omówiona została tematyka:

1) „Cybernetyczna teoria dynamizmu charakteru, norm społecznych i motywacji oraz jej wykorzystanie w procesach sterowania społecznego” (sobota),

2) w nawiązaniu do pkt. 1 „Socjotechniczne zasady skuteczności propagandy. Przykłady historyczne i współczesne.” (niedziela).

 

www.socjocybernetyka.pl


Podziel się
oceń
2
1

Kwatera naukowa. Spotkanie opłatkowe. Biesiada piwna.

 

28 grudnia o godz. 13 w lokalu przy Alejach Marcinkowskiego 20a w Poznaniu rozpoczęło się dwudniowe szkolenie psychocybernetyczne z inspektorem Maciejem Węgrzynem z Częstochowy. W toku wykładu omówione zostały m.in.: obsada stanowisk w zależności od cech charakteru, ocena wiarygodności przekazywanych informacji w zależności od cech osoby przekazującej, a także rodzaje konfliktów i ich źródła w oparciu o metodę cybernetyczną.

Było to kolejny oryginalny i efektowny wykład cybernetycznej teorii w perspektywie praktycznych i życiowych zastosowań, okraszony zwięzłymi i literacko atrakcyjnymi przykładami (w tym wiele historycznych). Z jednej strony otrzymaliśmy przystępne omówienie teorii dającej się zastosować w niezliczonych dziedzinach nauki i życia, a z drugiej strony nasz Prelegent przedstawił konkretne i rzeczowe przykłady w oparciu o swoją pracę zawodową, jak i metodyczne podejście do różnorakiego materiału źródłowego.

 


Podziel się
oceń
2
141

Komersz Gwiazdkowy Chrobrii

 

DSC06607.JPG

 

14 grudnia 2013 roku delegat Baltii Prezes Fil! Maciej Górny reprezentował naszą korporację na Komerszu Gwiazdkowym K! Chrobria.

 


Podziel się
oceń
4
189

Kwatera naukowa z doc. Józefem Kosseckim

 

Dwudniowe wykłady doc. Józefa Kosseckiego w ramach kwatery naukowej K! Baltia oraz seminarium cybernetycznego Narodowej Akademii Informacyjnej w Poznaniu odbyły się w sobotę 30 XI w lokalu przy ul. Małeckiego w godz. 15-21. Niedzielne spotkanie na kwaterze korporacyjnej przy Alejach Marcinkowskiego 20a rozpoczęły się o godz. 11 i trwały aż do wieczora.

Tematyką zajęć była:

1) “Cybernetyczna teoria dynamizmu charakteru, norm społecznych i motywacji oraz jej wykorzystanie w procesach sterowania społecznego” (sobota),

2) w nawiązaniu do pkt. 1 “Socjotechniczne zasady skuteczności propagandy. Przykłady historyczne i współczesne.” (niedziela).

 


Podziel się
oceń
3
178

Kwatera naukowa z insp. Maciejem Węgrzynem

 

W sobotę 23 listopada odbyło się spotkanie z Panem insp. Maciejem Węgrzynem poświęcone praktycznym i metodologicznym aspektom psychocybernetyki, a także modelowaniu różnego typu organizacji.

 


Podziel się
oceń
2
143

Inauguracja kwater naukowych K! Baltia

 

Inauguracja kwater naukowych K! Baltia oraz seminarium cybernetycznego w Poznaniu w nowym roku akademickim 2013/2014 nastąpiła w niedzielę 20 października na kwaterze przy Alejach Marcinkowskiego 20a. Naszym prelegentem był docent Józef Kossecki z Warszawy, a tematem była: "Organizacja w ujęciu cybernetycznym".

 


Podziel się
oceń
1
130

Komersz Polski 2013

52.JPG

 

Dnia 5 października delegacja K! Baltia w składzie Fil!Fil! Maciej Górny, Bartosz Rzeźniczak, Piotr Jóźwiak uczestniczyła w dorocznej uroczystości ogólnokorporacyjnej Komerszu Polskim.

 

45.JPG

 

33.JPG


Podziel się
oceń
4
174

Kwatera naukowa: Służby specjalne Bizancjum. Fidułka K! Baltia

DSC05087.JPG
 

W upalną sobotę 27 lipca AD 2013 na letniej kwaterze korporacyjnej u admirała (oldermana) Macieja Konarskiego odbyła się prelekcja dr. Rafała Brzeskiego pt. "Służby specjalne Bizancjum". Przed główną częścią spotkania nagraliśmy materiał o aferze Snowdena (video poniżej). Po części nieoficjalnej (dyskusji i posiłkach) nastąpiła fidułka K! Baltia z udziałem gości: przedstawicieli K! Chrobria, Magdaleny Ziętek oraz mamy admirała - Ewy Konarskiej, obecnych także na urządzeniach poprzedzających część wesołą.

 

Doktor Rafał Brzeski – specjalista w dziedzinie wojny informacyjnej, służb specjalnych i terroryzmu (doktorat w Aberdeen) a ponadto: dziennikarz (pracował m.in. w BBC, ABC News, Baltimore Sun, Polskim Radiu, współtworzył prasę podziemną w PRLu), były kierownik informacji (Polskie Radio, Informacyjna Agencja Radiowa), tłumacz, pisarz, publicysta, były szkoleniowiec oficerów brytyjskiej policji. Ponadto dr Brzeski był również działaczem niepodległościowym – m.in. współorganizował z bł. x. Jerzym Popiełuszko tajne szkolenia.
 

 

DSC05146.JPG

Fot. Sztafeta piwna albo gaszenie pragnienia w upalną noc ;)


Podziel się
oceń
1
1

Chrobrackie ognisko

DSC05021.JPG

 

20 lipca 2013 przedstawiciel K! Baltia Fil! Maciej Henryk Górny gościł na chrobrackim ognisku.

 

DSC04984.JPG


Podziel się
oceń
1
3

Komersz C-lecia kartelowej K! ZAG Wisła

946842_510154995719036_1190930625_n.jpg

 

29 czerwca AD 2013 delegacja K! Baltia wzięła udział w komerszu K! ZAG Wisła.

 

DSC04785.JPG


Podziel się
oceń
2
4

Kwatera naukowa: "Metacybernetyka w naukach społecznych" i "Użyteczność wiedzy"

DSC04526.JPG

 

22 czerwca AD 2013 odbyła się kwatera naukowa z teoretykiem nauk cybernetycznych i ekspertem walki informacyjnej docentem Józefem Kosseckim, który wygłosił prelekcję pt. "Metacybernetyka w naukach społecznych", oraz historykiem nauki, historii intelektualnej i metodologiem profesorem Wiktorem Wernerem (Zakład Metodologii i Historii Historiografii UAM), który wygłosił referat pt. "Użyteczność wiedzy: między władzą nad światem a elementem układu emergentnego"


Podziel się
oceń
1
2

Komersz K! Baltia

DSC04324.JPG

 

8 czerwca AD 2013 odbyły się uroczystości komerszowe K! Baltia z udziałem Fil! seniora dra Bolesława Skrzypczaka oraz przedstawiciela K! Chrobria Fil! dra Maurycego Zajęckiego.

 

DSC04341.JPG

Foto. Ceremonia filistrowania


Podziel się
oceń
0
3

Kwatera naukowa: Metacybernetyka

18 maja Roku Pańskiego 2013 na kwaterze przy Alejach Marcinkowskiego odbyła się kwatera naukowa z doc. Józefem Kosseckim, w trakcie której kontynuowaliśmy tematykę metacybernetyczną.


Podziel się
oceń
0
2

Dr Rafał Brzeski: Służby specjalne starożytnego Rzymu

cichorius.jpg

20 kwietnia Roku Pańskiego 2013 Korporacja Akademicka Baltia oraz poznański oddział Narodowej Akademii Informacyjnej zorganizowali spotkanie z doktorem Rafałem Brzeskim na kwaterze przy Alejach Marcinkowskiego 20a. Tematem wykładu i późniejszej dyskusji były "Służby specjalne starożytnego Rzymu". Prelekcja miała związek z przypadającą 21 kwietnia 2766 rocznicą założenia Rzymu. Od lat w okolicach tej daty K! Baltia organizuje kwatery naukowe tematycznie związane z antyczną Romą i Cywilizacją Łacińską.

Informacje i materiały: www.socjocybernetyka.pl


Podziel się
oceń
2
1

Komersz poznańskiej K! Chrobria

6 kwietnia 2013 delegacja K! Baltia wzięła udział w uroczystościach komerszowych bratniej K! Chrobria.


Podziel się
oceń
1
2

Kwatera naukowa: Metacybernetyka; rodzaje systemów i procesy sterowania

Na kolejnym poznańskim seminarium z doc. Józefem Kosseckim, które odbyło się w piątek 15 marca na kwaterze korporacyjnej przy Alejach Marcinkowskiego, kontynuowaliśmy tematykę metacybernetyczną. Zostały omówione właściwe zastosowania metacybernetyki w naukach biologicznych, a ponadto rodzaje systemów i procesów sterowania.


Podziel się
oceń
0
2

Kwatera naukowa: Metacybernetyka w naukach biologicznych

W sobotę 23 lutego 2013 r. odbyła się prelekcja doc. Kosseckiego pt. “Metacybernetyka w naukach biologicznych”, która stanowiła rozpoczęcie cyklu o właściwej metacybernetyce.


Podziel się
oceń
0
2

Zdjęcia w galeriach.


Licznik odwiedzin:  299 996  

Redakcja

Com! Maciej Konarski Admirał Konwentu © by M. Konarski & K! Baltia 2006-2012 E-mail: baltiae@gmail.com

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Goście

Odwiedziny: 299996
Bloog istnieje od: 4236 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl