Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 271 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kwatera naukowa i fidułka K! Baltia

Kolejne seminarium z doc. J. Kosseckim odbyło się w piątek 25 stycznia w lokalu przy al. Marcinkowskiego 20a. Prelegent kontynuował tematykę rozpoczętą na poprzednich, grudniowych zajęciach pt.: Rachunek prawdopodobieństwa, entropia, informacja, organizacja. 

Po kwaterze naukowej odbyła się fidułka K! Baltia, w trakcie której został przyjęty do K! Baltia fuks Paweł Mienciuk.

P1210358.JPG

 

P1210359.JPG

 

P1210367.JPG


Podziel się
oceń
0
0

Kwatera naukowa: Rachunek prawdopodobieństwa, entropia, informacja, organizacja

Kolejne spotkanie z wybitnym socjocybernetykiem doc. Józefem Kosseckim odbyło się w sobotę 8 grudnia na kwaterze przy Alejach Marcinkowskiego 20a. Prelegent wygłosił wykład p.t. "Rachunek prawdopodobieństwa, entropia, informacja, organizacja".


Podziel się
oceń
0
1

Kwatera naukowa: Matematyka w zaksjomatyzowanym systemie nauk

W piątek 16 listopada na kwaterze korporacyjnej przy Alejach Marcinkowskiego 20a odbyły się kolejne zajęcia z docentem Józefem Kosseckim.

Temat seminarium: Matematyka w zaksjomatyzowanym systemie nauk.


Podziel się
oceń
0
1

Wizyta w Trójmieście

fotogrupa_245_oG_medium.jpg

 

3 października 2012 r. Com! Maciej Henryk Górny wziął udział w uroczystości zawarcia związku małżeńskiego brata sztychowego Fil! Fudzińskiego z K! ZAG Wisła - w oprawie korporacyjnej.


Podziel się
oceń
0
1

Kwatera naukowa K! Baltia - inauguracja seminariów

W piątek 12 października o godz. 16 w salce konferencyjnej przy ul. Głogowskiej 31/33 w Poznaniu w ramach inauguracji kwater naukowych / seminariów w nowym roku akademickim doc. Józef Kossecki wystąpił z prelekcją pt. Aksjomatyczny system nauki – rozkłady prawdopodobieństw w procesach sterowanych i niesterowanych, metacybernetyka, nauki biologiczne, nauki społeczne.

www.socjocybernetyka.pl


Podziel się
oceń
0
1

Kwatera naukowa "Elementy ogólnej teorii dowodów ", kwatera piwna i grill

W dniach 4-5 lipca w Poznaniu odbyła się kwatera naukowa z wybitnym socjocybernetykiem docentem Józefem Kosseckim, w trakcie których nasz Prelegent omówił Elementy ogólnej teorii dowodów ze szczególnym uwzględnieniem ogólnej teorii dowodów naukowych.


Podziel się
oceń
1
1

Komersz kartelowej K! ZAG Wisła

P1010896_2x_medium.jpg

 

30 czerwca 2012 delegat K! Baltia wziął udział w uroczystościach komerszowych K! ZAG Wisła.


Podziel się
oceń
0
1

Komersz K! Baltia

P1010857_9D_medium.jpg 

23 czerwca 2012 roku w lokalu przy al. Marcinkowskiego 20a w Poznaniu odbyły się uroczystości komersowe K! Baltia.

 


Podziel się
oceń
0
1

Kwatera naukowa z Maciejem Węgrzynem: Zmiany systemu sterowania Imperium Romanum w ujęciu

 mwrzym.jpg

15 kwietnia Roku Pańskiego 2012 na kwaterze Chrobrii przy Alejach Marcinkowskiego 20a gościliśmy psychocybernetyka Macieja Węgrzyna. W programie spotkania były dwa tematy: pierwszy to "Zmiany systemu sterowania Imperium Romanum w ujęciu cybernetyki ogólnej i psychocybernetyki", drugi to "Zmiany postaw obywatelskich starożytnych Rzymian w ujęciu psychocybernetycznym". Spotkanie miało charakter otwarty. Poruszana tematyka ma związek z przypadającą 21 kwietnia rocznicą założenia Rzymu. Od kilku lat Korporacja Baltia w okolicach tej daty organizuje wykłady tematycznie związane z antyczną Romą i Cywilizacją Łacińską.

Kontakt: baltiae@gmail.com

Informacje: www.socjocybernetyka.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

Wizyty na komerszach

 

24 marca 2012 r. prezes K! Baltia Com! M. Górny wraz z grupą chrobraków udał się do Torunia na Komersz Rocznicowy K! Kujawja.

31 marca 2012 r. w Komerszu z okazji 91. rocznicy powstania K! Chrobria na Zamku Cesarskim wzięła udział delegacja K! Baltia z Com! Maciejem Henrykiem Górnym (prezesem) i Com! Szymonem Kaczmarkiem (byłym prezesem). Braterskie więzi pomiędzy obiema korporacjami zostały zacieśnione przez sztychowanie Com! Szymona Kaczmarka z Fil! Dominikiem Hypkim.

 


Podziel się
oceń
0
0

Gość kwatery naukowej: Cykl spotkań o ogólnej jakościowej teorii informacji

 

Najbliższe spotkanie z socjocybernetykiem doc. Józefem Stefanem Kosseckim odbędzie się w Dzień Pański 18 marca na kwaterze przy Alejach Marcinkowskiego 20a w Poznaniu (kamienica na dziedzińcu Pałacu Anderschów, vis-a-vis wylotu ul. Podgórnej na Aleje, wejście obok Galerii Siłownia) . Początek o godzinie 11.00. Będzie to kontynuacja cyklu o Ogólnej Jakościowej Teorii Informacji. Tematem będą rodzaje dezinformacji (na bazie aksjomatycznej teorii poznania i ogólnej jakościowej teorii informacji), czyli o przekazywaniu informacji zniekształconych, co jest podstawowym zagadnieniem problematyki walki informacyjnej.

Prelekcja i spotkanie z naszym gościem ma charakter otwarty.

Kontakt: baltiae@gmail.com

 


Podziel się
oceń
0
0

Kwatera naukowa z drem R. Brzeskim pt. Azjatyckie służby specjalne

 

W piątek 24 lutego odbył się wykład pt. „Azjatyckie służby specjalne ze szczególnym uwzględnieniem służb chińskich i polsko-japońskiej współpracy wywiadowczej w XX wieku”. Przed rozpoczęciem właściwej prelekcji doktor Brzeski wygłosił krótkie wystąpienie na temat ACTA.

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Cykl spotkań o ogólnej jakościowej teorii informacji

 

 

Kolejne spotkanie z socjocybernetykiem doc. Józefem Kosseckim odbyło się w sobotę 28 stycznia. Spotkanie dotyczyło ogólnej jakościowej teorii informacji, a ponadto poruszony został temat ACTA.

 

Na następnych zajęciach z doc. Kosseckim (w marcu) będziemy mówili o rodzajach dezinformacji (na bazie aksjomatycznej teorii poznania i ogólnej jakościowej teorii informacji), czyli o przekazywaniu informacji zniekształconych, co jest podstawowym zagadnieniem problematyki walki informacyjnej.

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Gość kwatery: Aksjomatyczna teoria poznania. Wstęp do cyklu spotkań o ogólnej jakościowej teorii informacji

 

Nowy cykl spotkań z socjocybernetykiem docentem Józefem Kosseckim został zainaugurowany w sobotę 17 grudnia.  Wykład wprowadził nas w tematykę ogólnej jakościowej teorii informacji. Po zajęciach podzieliliśmy się opłatkiem.

 


Podziel się
oceń
0
0

Komersz Jesienny Chrobrii

 

26 XI odbył się Komersz Jesienny Korporacji Akademickiej Chrobria, na którym Korporację Baltia reprezentował Com! Maciej Henryk Górny x.

 


Podziel się
oceń
0
0

Kwatera naukowa - J. Kossecki: cykl spotkań poświęconych problematyce wojny informacyjnej cz. 4

Kolejne spotkanie z socjocybernetykiem docentem Józefem Stefanem Kosseckim odbyło się w sobotę 19 listopada. Wykład (połączony z dyskusją) był kontynuacją cyklu o wojnie informacyjnej, a w szczególności dotyczyło działalności służb niemieckich.

 

18 XI przedstawiciel K! Baltia Com! Prezes Maciej Henryk Górny gościł na fidułce coetusowej K! Chrobria.

 


Podziel się
oceń
0
0

Kwatera naukowa - J. Kossecki: cykl spotkań poświęconych problematyce wojny informacyjnej cz. 3

 

9 X o godz. 10.30 w lokalu przy al. Marcinkowskiego 20a w Poznaniu odbyło się spotkanie z doc. Józefem Kosseckim poświęcone m.in. zagadnieniom organizacji przedwojennej granatowej policji.

 


Podziel się
oceń
0
0

Kwatera naukowa - J. Kossecki: cykl spotkań poświęconych problematyce wojny informacyjnej

 

W Niedzielę 19 czerwca w lokalu przy Alejach Marcinkowskiego 20a w Poznaniu odbył się kolejny wykład doc. Józefa Kosseckiego dotyczący problematyki wojny informacyjnej.

Kontakt: baltiae@gmail.com


Podziel się
oceń
0
0

Spotkanie na UAM z doc. Józefem Kosseckim

 

 

W dniu 26.05.2011 o godz. 14.33 (w przeddzień spotkania) otrzymaliśmy poniższe pismo, które było związane z wcześniejszymi naciskami ze strony części kadry. W związku z tym spotkanie z tą samą osobą odbędzie się u nas w lokalu przy al. Marcinkowskiego 20a w Poznaniu.  Początek o godz. 16.45 (lokal będzie otwarty już wcześniej od godz. 16). Więcej informacji i relacja ze spotkania wkrótce się ukażą.

 

Szanowny Panie,

Dowiedziałem się od osób organizujących wykład doc. Kosseckiego, że jest Pan zaangażowany w cały proces organizacyjny. Niestety w związku z tym, że wydarzenie to wzbudziło duże kontrowersje wśród pracowników Uczelni muszę z przykrością poinformować, że wykład nie może się odbyć. Decyzja została przegłosowana większością głosów na spotkaniu Zarządu Koła. Od decyzji nie ma odwołania.

Z poważaniem,

Sergiusz Tokariew
Przewodniczący KSF "Civis Liber" UAM"


***

 

W piątek 27 maja 2011 roku Korporacja Akademicka Baltia (www.baltia.pl) oraz Koło Naukowe Studentów Filozofii "Civis Liber" Sekcja Etyki (www.ksf.amu.edu.pl) zapraszają na wykład otwarty doc. Józefa Kosseckiego: cz. 1 Relacje prawa i etyki w różnych cywilizacjach jako systemach sterowania społecznego, cz. 2 Problemy wojny informacyjnej. Początek o godz. 16.00 sala B Collegium Znanieckiego (nowy budynek w w obrębie kampusu przy ul. Szamarzewskiego 89, Wydział Nauk Społecznych i Wydział Studiów Edukacyjnych UAM). Część druga rozpocznie się około godz. 18.30.

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Baltuskie cykle: kwatera naukowa z okazji MMDCCLXIV rocznicy założenia Rzymu

 

Prelegent mgr inż. Maciej Węgrzyn


W poniedziałek 2 maja odbyła się kwatera naukowa z Panem Maciejem Węgrzynem z Częstochowy, zajmującym się problemami psychocybernetyki. Tematem prelekcji były: Psychocybernetyczne profile starożytnych Rzymian a sytuacje kryzysowe w państwie rzymskim część 1. Prelekcja miała związek z przypadającą 21 kwietnia kolejną ( 2764) rocznicą założenia Rzymu. Od kilku już lat w okolicach tego terminu Korporacja Akademicka Baltia organizuje prelekcje tematycznie związane z antyczną Romą i Cywilizacją Łacińską. Dziękujemy prelegentowi za pierwszorzędny wykład zarówno od strony historycznej, jak i merytorycznej. Zakres problemowy można zaliczyć do wyjątkowo interesujących. O terminie kolejnej części wykładu (czasy od okresu republiki do późnego cesarstwa) będziemy informować na bieżąco.

 

Zainteresowanych uczestnictwem w wykładach prosimy o kontakt na poniższy adres poczta

E-mail: baltiae@gmail.com

 

Więcej informacji: www.socjocybernetyka.plPodziel się
oceń
0
1

Zdjęcia w galeriach.


Licznik odwiedzin:  296 765  

Redakcja

Com! Maciej Konarski Admirał Konwentu © by M. Konarski & K! Baltia 2006-2012 E-mail: baltiae@gmail.com

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Goście

Odwiedziny: 296765
Bloog istnieje od: 4182 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Ale seriale